Przejdź do treści

Edyta Mazur ekspert ds. promocji

Dr inż. Edyta Mazur – asystent i kierownik Laboratorium Genomiki Środowiskowej i Muzealnej w Instytucie Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Edyta jest biotechnologiem. Kwalifikacje w zakresie biotechnologii analitycznej i stosowanej zdobywała na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz Universität für Bodenkultur w Wiedniu. W 2022 roku uzyskała tytuł doktora nauk ścisłych i przyrodniczych.
Zdobyła doświadczenie w pracy zespołowej, komunikacji naukowej i pisaniu wniosków grantowych. Edyta poszerzała swoją wiedzę i doświadczenie podczas staży naukowych na Duke University, Senckenbergmuseum, Université de Rennes i Natural History Museum w Londynie. Aktywnie udziela się w interdyscyplinarnych zespołach, budując atmosferę otwartej komunikacji i wzajemnego szacunku. Jej umiejętność harmonijnej współpracy z naukowcami, badaczami i profesjonalistami z różnych środowisk zaowocowała pomyślną realizacją wielu projektów. Edyta rozumie zawiłości związane z opracowywaniem wniosków o dotacje, od identyfikowania możliwości finansowania po tworzenie przekonujących narracji, które pokazują potencjalny wpływ badań.
Edyta była również zaangażowana w działalność samorządową dla doktorantów. Pełniła następujące funkcje: Wiceprzewodnicząca Komisji Public Relations w Krajowej Reprezentacji Doktorantów, Sekretarzyni, a następnie Przewodniczącej Studium Doktoranckiego Nauk Przyrodniczych Polskiej Akademii Nauk w Krakowie oraz Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych i Rolniczych (2 kadencje), Przewodniczącej Porozumienia Doktorantów Uczelni Krakowskich. Edyta również współorganizuje targi pracy dla studentów, doktorantów i młodych naukowców. Edyta ma także doświadczenie w tłumaczeniu złożonych koncepcji naukowych na język zrozumiały dla różnych odbiorców. Niezależnie od tego, czy chodzi o artykuły, prezentacje czy wystąpienia publiczne, angażuje się w tworzenie nauki dostępnej i angażującej dla wszystkich. Dla Edyta współpraca, skuteczna komunikacja i strategiczne pozyskiwanie grantów są kluczowymi filarami w napędzaniu odkryć naukowych.

Anna Tomaszewska ekspert ds. promocji i garfik

Mgr inż. Anna Tomaszewska doktorantka w Szkole Doktorskiej Politechniki Białostockiej, swoje badania robi w Instytut Inżynierii Biomedycznej Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej 

Obecnie Wiceprzewodnicząca Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych, Członek Fundacji Work&Science, Wolontariusz ds. eventów Fundacji Pogłębiarka. Doświadczenie w kampaniach promocyjnych prowadzonych dla NGO. 

Naukowo zajmuje się prowadzeniem badań nad numerycznym modelowaniem przebudowy kości wokół implantu z wykorzystaniem metody elementów skończonych. Fanka porozumienia bez przemocy (ang. Nonviolent Communication, NVC), które skupia się na takich aspektach komunikacji jak uczucia i potrzeby rozmówcy. Jest przekonana, że klarowna komunikacja jest z pewnością kluczem do sukcesu – osobistego, zawodowego, interpersonalnego.