Oferta szkoleń
Szkolenia
Budowanie silnych struktur samorządów studenckich
- Hubert Aszteborski
Pozyskiwanie sponsorów i partnerów na wydarzenia studenckie
Zarządzanie projektami w organizacjach studenckich na przykładzie planowania przyszłego wydarzenia.
- Hubert Aszteborski
Zawód lekarza weterynarii, z czym się to wiąże?
- Olga Witkowska-Pilaszewicz
Jak napisać dobry wniosek grantowy
- Olga Witkowska-Pilaszewicz
Od pomysłu do wsparcia: Przewodnik po grantach i stypendiach
- Edyta Mazur
Pozyskiwanie środków zewnętrznych – od środków do realizacji
- Krzysztof Pleskaczuk
Jak skutecznie szukać dotacji i grantów
- Krzysztof Pleskaczuk
Zarządzanie Archiwum i Instrukcja Kancelaryjna w Praktyce
- Bożena Koszel-Pleskaczuk
Obsługa Systemu EZD RP
- Bożena Koszel-Pleskaczuk
Ujarzmić stres – to szkolenie głównie w formie warsztatowej, angażujące każdego z uczestników tak, aby przećwiczył i nabył umiejętność radzenia sobie w sytuacji stresowej.
- Iga Mazurek
Efektywna nauka i koncentracja – jak ćwiczyć swój mózg? Jak praktycznie wykorzystać wiedzę zdobytą podczas szkolenia i rozwinąć swój potencjał do nauki w każdym wieku.
- Iga Mazurek
Efektywna komunikacja oraz mowa ciała.
- Iga Mazurek
Funkcjonowanie systemu obowiązkowych szczepień ochronnych – aktualne dylematy i wyzwania
- Sebastian Czechowicz
Aktualne wyzwania zdrowia publicznego
- Sebastian Czechowicz
Jak łączyć różne metody i podejścia projektowe w prowadzeniu skutecznej komunikacji samorządu?
- Aleksander Anikowski
Darmowe i płatne narzędzia i aplikacje SI do komunikacji. Po co ich używać i w czym mogą pomóc?
- Aleksander Anikowski
Strategia, polityka, plan działania. Jak zacząć, na czym się skupić, żeby osiągać cele komunikacyjne?
- Aleksander Anikowski
Trenerzy
Jarosław Olszewski
Jako wykładowca i naukowiec na SGGW z doświadczeniem w badaniach podstawowych i współpracy z biznesem, od pięciu lat realizuję misję wspierania młodych talentów w środowisku akademickim. Wiem, jak ogromny potencjał drzemie w studentach, doktorantach i młodych naukowcach w Polsce. Z tego powodu angażuję się w działalność społeczną, aby ułatwić im start, inspirację i dostęp do narzędzi potrzebnych do osiągania najwyższych celów.
W ciągu tych lat udało mi się opiniować i współtworzyć prawo, organizować liczne konferencje, szkolenia i wydarzenia kulturalne, a także skutecznie pozyskiwać środki na kluczowe inicjatywy i działania charytatywne. Moje podróże po polskich uczelniach pozwoliły mi zbudować sieć inspirujących kontaktów i poznać wybitnych ludzi, którzy tak samo jak ja wierzą w siłę nauki.
Moja obecność tutaj wynika z głębokiego przekonania, że polska młodzież ma potencjał do zmieniania świata. Widzę, że wielu z Was potrzebuje jedynie impulsu – prostych odpowiedzi na pytania, jak skutecznie zacząć i realizować swoje pomysły.
Aleksander Anikowski
Absolwent historii i filologii klasycznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie kontynuował studia doktoranckie i działał aktywnie w senacie oraz samorządzie doktoranckim. Pracował w dziale promocji uczelni, realizując projekty komunikacyjne i współprace z biznesem. Obecnie prowadzi działalność konsultacyjną w obszarze komunikacji i projektów.
Lubi czytać książki i powieści graficzne, gotować, grać w gry planszowe i elektroniczne, uwielbia pływać kajakiem i jeździć rowerem po Trójmieście.
Sebastian Czechowicz
Prawnik, nauczyciel akademicki, działacz społeczny na rzecz osób z niepełnosprawnościami i osób nieporadnych ze względu na wiek, absolwent studiów podyplomowych, szkoleniowiec, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych o charakterze krajowym i międzynarodowym, wielokrotny stypendysta (m. In. MNISW, Marszałka województwa łódzkiego, Rektora), odznaczony Medalem Alumno Laude Dignissimo i wieloma wyróżnieniami za działalność akademicką.
Iga Mazurek
Psycholożka i trenerka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Psychologii), od ponad dekady aktywna w zawodzie. Iga prowadziła autorskie zajęcia dla dzieci i dorosłych z zakresu radzenia sobie ze stresem, treningu umiejętności społecznych oraz wzmacniania poczucia własnej wartości i pewności siebie. Ma doświadczenie w pracy z dużymi grupami. Specjalizuje się w warsztatach dla grup (klas), w których występuje konflikt lub potrzeba integracji, warsztatach dla rodziców dotyczące poszerzania kompetencji rodzicielskich oraz efektywnej komunikacji. Ponadto przygotowywała dedykowane materiały i części kursu dla maturzystów z technik radzenia sobie ze stresem. Pracuje również z dorosłymi, udziela konsultacji dla rodziców, szkoli zespoły oraz wspomaga merytorycznie różne projekty gdzie istotne są kompetencje komunikacyjne i niwelowanie poziomu stresu. Obecnie zajmuje się tematyką efektywnej nauki, zarządzania stresem oraz nowoczesnymi formami kształcenia. Prywatnie aktywna przedsiębiorczyni oraz mama Leokadii i Jaśminy.
Bożena Koszel-Pleskaczuk
Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii z bogatym doświadczeniem w archiwistyce i zarządzaniu dokumentacją. Obecnie pełni funkcję kierownika Referatu Kancelarii Głównej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku, gdzie odpowiadam za obsługę systemu EZD RP (Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją). W ramach swojej pracy zajmuje się kompleksowym zarządzaniem dokumentacją elektroniczną.
Krzysztof Pleskaczuk
Doświadczony specjalista w zakresie organizacji wydarzeń naukowych i kulturalnych, aktywnie zaangażowany w działania na rzecz wspierania młodych naukowców oraz popularyzacji historii i dziedzictwa narodowego. Obecnie pełni funkcję członka Fundacji Work&Science, gdzie tworzył wydarzenia m.in. takie jak targi pracy, konferencje i szkolenia. Jego doświadczenie obejmuje współorganizację II i III edycji Work&Science Forum, I i II edycji Young Scientist Day w ramach Środkowoeuropejskiego Forum Technologicznego oraz Konferencji Kadry Przyszłości – 5 lat doktoratów wdrożeniowych.
Edyta Mazur
Dr inż. Edyta Mazur jest adiunktem oraz kierownikiem Laboratorium Genomiki Środowiskowej i Muzealnej w Instytucie Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Jako biotechnolog rozwijała swoją wiedzę w zakresie biotechnologii analitycznej i stosowanej podczas studiów na Uniwerytecie Rolniczym w Krakowie oraz Universität für Bodenkultur w Wiedniu. Posiada tytuł doktora nauk przyrodniczych.
Edyta doskonaliła swoje umiejętności w zakresie pracy zespołowej, komunikacji naukowej i pisania wniosków grantowych, zdobywając doświadczenie podczas staży badawczych w renomowanych instytucjach, takich jak Duke University, Senckenberg Naturmuseum Frankfurt, Université de Rennes, Natural History Museum, UPV Universitat Politècnica de València oraz Botanický ústav AV ČR.
Olga Witkowska-Piłaszewicz
Dr Olga Witkowska-Piłaszewicz to ceniona specjalistka w dziedzinie medycyny weterynaryjnej. Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) w Warszawie, zdobywając tytuł lekarza weterynarii z wyróżnieniem w 2016 roku.
W trakcie swojej kariery naukowej pełniła funkcje m.in. eksperta w dziedzinie nauki kliniczne organizacji The European Association of Establishments for Veterinary Education (EAEVE), eksperta ds. Krajowej Strategii Umiędzynarodowienia w NAWA Polska. Od 2023 r. jest również przewodniczącą Rady Młodych Naukowców przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Hubert Aszteborski
Hubert przez wiele lat pełnił kluczowe funkcje, w tym Przewodniczącego Rady Wydziałowej Samorządu Studentów WMW SGGW oraz Wiceprzewodniczącego Rady Uczelnianej Samorządu Studentów SGGW. Jako lider skutecznie zarządzał pracą Komisji ds. Współpracy oraz Komisji Rewizyjnej, co pozwoliło mu zdobyć cenne doświadczenie w zakresie organizacji i koordynacji działań studenckich.
W swojej działalności Hubert zrealizował ponad kilkanaście wydarzeń, w tym Targi Pracy SGGW 2024, Work&Science Forum 2023 oraz Ursynalia 2024. Ponadto współorganizował studenckie wydarzenia naukowe, takie jak VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Studentów Weterynaryjnych oraz IX Kongres Weterynaryjnej Medycyny Behawioralnej „Gdy Życie Boli”.